Bonsai fikusas (Ficus Ginseng)

Bonsai fikusas (Ficus Ginseng)

Jei jums sunku prižiūrėti bonsai medį, galbūt norėsite pabandyti auginti ficus bonsai. Šie pradedantiesiems tinkami medžiai yra žinomi dėl savo unikalios išvaizdos, todėl jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie pradeda auginti miniatiūrinius medžius.

Auginkite ženšenio figmedžius kaip hobį arba kaip dovaną kolegai sodininkui. Figos užaugina storas šaknis, kurios yra iškeltos virš žemės.

Ženšenio ficus bonsai yra mažai priežiūros reikalaujantis augalas su storu, svogūniniu stiebu, ovaliais lapais ir tigro juostelėmis rausvai pilka žieve. Jis yra patrauklus ir gali būti laikomas vazonėlyje arba žemėje.

Darbas prie techninės priežiūros projektų.

Nors dažnai manoma, kad auginti ir prižiūrėti ženšenio ficus bonsai yra sunku, iš tikrųjų tai gana lengva, jei laikotės kelių paprastų gairių.

Svarbu, kad jūsų bonsai fikusas gautų pakankamai šviesos. Kambaryje bonsai gali būti dedami ant palangės. Jei medį išnešite į lauką vasarą, būtinai pastatykite jį tokioje vietoje, kur ryškiai šviečia saulė. Bonsai ženšenis netoleruoja buvimo šešėlyje.

Geriausias vazonų mišinys fikusams yra gerai nusausinantis vazonų mišinys, kurį galima rasti daugumoje sodo parduotuvių arba internete. Šį gerai nusausinantį dirvožemio mišinį lengva maišyti patiems. Fikusams skirtą žemę galite sumaišyti sumaišę 2 dalis vazoninio dirvožemio su 1 dalimi durpių samanų ir 1 dalimi perlito.

Kruopščiai laistykite ženšenio fikusą, kai tik dirva šiek tiek išdžius. Patartina augalą laistyti kasdien, tačiau nelaistykite tiek daug, kad bonsai imtų mirkti, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Jei augalas auga itin šiltoje aplinkoje, jį teks laistyti dažniau. Norėdami išvalyti dulkėtus lapus, nuvalykite juos drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba apipurkškite vandeniu iš purškimo buteliuko.

Ficus bonsai gali toleruoti žemesnę nei 15 laipsnių Celsijaus (59 laipsniai Farenheito) temperatūrą, tačiau jį reikia išnešti į lauką, kai temperatūra nuolat pasiekia arba viršija 15 laipsnių Celsijaus (59 laipsniai pagal Farenheitą). Fikuso augalai, auginami drėgnoje aplinkoje, taip pat gali toleruoti žemą drėgmės lygį.

Bonsai medelius tręšti būtina; kartkartėmis juos reikia papildyti maistinėmis medžiagomis, naudojant bet kokias turimas universalias skystąsias trąšas.

Vegetacijos metu fikusą svarbu tręšti kas kelias savaites. Geriausia naudoti subalansuotas trąšas, o lengviausia naudoti skystąsias trąšas. Būkite atsargūs ir nepertręškite, nes galite pažeisti medžio šaknis.

Žiemą fikuso nereikėtų tręšti, nes jis bus žiemos ramybės būsenoje ir nereikės trąšų. Fikusą vėl galite pradėti tręšti kovo pradžioje, nes ankstyvas pavasaris ir fikusas pradeda sparčiai augti.

Genėjimas padeda bonsai augalams išlaikyti norimą formą ir dydį. Pašalinant negyvus lapus ir skatinant didesnį augimą, genėjimas yra būtinas norint, kad jūsų bonsai būtų sveiki. Visus kambarinius augalus, įskaitant fikusus, galima ir reikia genėti.

Prieš genėdami medį, galite palaukti metus ar daugiau, kad jis būtų tvirtas. Kai būsite pasiruošę genėti lapus, paprastai po šešių ar aštuonių lapų turėtumėte nupjauti iki dviejų lapų.

Norėdami genėti fikusą, geriausia tai padaryti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Nupjaukite visas negyvas ar pažeistas šakas aštriomis žirklėmis arba genėjimo žirklėmis. Jei auginate fikusą kaip bonsą, tai pats tinkamiausias metas suformuoti jį taip, kad jis atrodytų norima išvaizda. Tačiau būkite atsargūs ir negenėkite per stipriai, nes taip sumažės lapų ir sulčių kiekis.

Geriausias laikas persodinti fikusą yra pavasarį, kai augalas baigia žiemos ramybę. Prieš persodindami įsitikinkite, kad žemė yra sausa ir atsargiai išimkite augalą iš vazono. Jei šaknys išaugo nekontroliuojamai, prieš persodindami jas galite patrumpinti aštriomis žirklėmis. Jei naudojate negilų vazoną, pravartu šiek tiek patrumpinti šaknis, nes taip šaknys bus kompaktiškos ir padės išlaikyti bendrą fikuso sveikatą.

Sodinant fikusą į vazoną, svarbu naudoti tokio pat dydžio arba šiek tiek mažesnį vazoną nei dabartinis. Jei naudojamas per didelis vazonas, augalą lengva perlaistyti ir sukelti šaknų puvinį. Fikusą galima nesunkiai padauginti paimant auginius iš augalo jį nugenėjus.

Ficus bonsai yra jautrūs įvairiems kenkėjams ir ligoms. Tačiau tinkama priežiūra gali padėti išvengti šių problemų arba jas sušvelninti.

Dėmės ant lapų gali rodyti grybelinę infekciją, kurią galima gydyti fungicidais. Dažniausi kenkėjai yra voratinklinės erkės, žvyneliai, miltligė ir amarai. Su jais galima kovoti naudojant neemo aliejų arba indų ploviklio ir vandens mišinį. Jei augalas perlaistomas, gali išsivystyti grybelinės ligos arba šaknų puvinys.

Norėdami prižiūrėti ficus bonsai, turėsite jį reguliariai laistyti, suteikti jam daug saulės šviesos ir reguliariai genėti. Ficus bonsai yra mažas medis, kuris dažnai auginamas vazonėlyje.Kai kurios įprastos ficus bonsai problemos yra lapų kritimas, šaknų puvinys ir kenkėjai.

Jei pastebėjote, kad jūsų fikuso lapai pradeda geltonuoti arba ruduoti, tai yra ženklas, kad medis gauna per daug saulės šviesos. Ryški ir netiesioginė saulės šviesa yra ideali, tačiau kelias valandas tiesioginių saulės spindulių ryte yra gerai, jei po pietų tiesioginiai saulės spinduliai nesukelia stipresnio poveikio. Tiesioginiai saulės spinduliai po pietų šiam medžiui bus per šviesūs ir šilti.

Daugelis augalų, populiarių šiltame klimate, gali būti kenksmingi naminiams gyvūnėliams. Fikuso ženšenis yra vienas iš tokių augalų, nuodingas ir katėms, ir šunims.

Jei jūsų augintiniai valgo fikusą, jie gali labai susirgti. Fikuso lapai ir sultys yra nuodingi katėms ir šunims ir gali sukelti odos dirginimą, vėmimą ir viduriavimą. Jei augintiniai valgo daug fikuso, tai gali net pažeisti kepenis ir sukelti mirtį. Jei manote, kad jūsų augintinis suvalgė fikusą, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Ficus bonsai gali gyventi nuo 50 iki 100 metų.

Kadangi bonsai klesti drėgnoje aplinkoje, geriausios sąlygos jiems būtų virtuvė arba vonios kambarys. Tačiau svarbu užtikrinti, kad jie gautų reikiamą šviesos kiekį.

Ficus bonsai puikiai tiks negilus vazonas. Geras vazono dydis fikuso bonsai medžiui yra apie 25-30 cm skersmens. Vazono apačioje turi būti drenažo angos, kad tarp laistymo kartų žemė galėtų išdžiūti. Kokio tipo konteinerį turėčiau naudoti savo fikuso bonsai medžiui?

Bonsai medelį rekomenduojama laistyti kartą per savaitę, kai išdžiūsta 5-7 cm viršūnės. Šis dažnis priklauso nuo vazono dydžio, dirvožemio tipo, temperatūros ir šviesos kiekio.

Jei mano fikuso medžio lapai pradeda kristi arba nudžiūsta, laikas duoti medžiui vandens.

Koks yra idealus šviesos kiekis fikuso bonsai medžiui?

Bonsai fikusą rekomenduojama kas kelias savaites patręšti skystomis trąšomis, kad būtų užtikrintas optimalus augimas pavasario ir vasaros mėnesiais. Tai paskatins greitesnį maistinių medžiagų įsisavinimą, todėl augalas bus sveikesnis.

Tręškite fikusus vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vieną kartą vasaros pradžioje, kad būtų optimalus augimas.

Fikusas mėgsta šiltą vietą, kur turėtų būti 15–24 °C temperatūra. Kokia yra ideali fikuso temperatūra?

Norėdami padauginti bonsai fikusą, paimkite auginius iš motininio augalo. Dažnai galite nupjauti dalį stiebo ir pasodinti į drėgną dirvą.

Kaip dažnai persodinti fikuso augalus? Kas dvejus metus fikuso augalus reikia persodinti, kad jie išliktų sveiki ir ilgaamžiai.

Patiko? Pasidalink

Leave a Reply