Kava be kofeino – tai kava be didžiosios dalies kofeino

kava be kofeino

Kava be kofeino – tai kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino. Jos galima įsigyti daugelyje kavinių kaip įprastos kavos alternatyvą. Nors joje yra mažiau kofeino, tačiau kofeino kavoje vis tiek yra šiek tiek kofeino. Štai keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų ir trūkumų.

Kava be kofeino – tai kava be didžiosios dalies kofeino. Joje vis dar yra šiek tiek kofeino, tačiau ne tiek daug, kiek įprastoje kavoje.

Įprastos kavos puodelyje yra apie 95 miligramai kofeino, o kavos be kofeino puodelyje – tik 2 miligramai kofeino.

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais: šveicariško vandens, anglies dioksido ir metilo chlorido. Daugiau informacijos apie tai, kaip gaminama kava be kofeino, rasite spustelėję šią nuorodą.

Šveicariškas vandens metodas – tai kavos be kofeino gaminimo procesas, kai kofeinui pašalinti naudojamas tik vanduo.

Mirkant žalias kavos pupeles vandenyje, kofeinas ištraukiamas iš vandens ir patenka į pupeles. Tada, sumaišius pupeles ir vandenį, kofeinas migruoja į žaliosios kavos ekstraktą.

Anglies dioksidas – tai dujos, kurios susidaro mums iškvėpus ir deginant tam tikrų rūšių kurą. Jo taip pat yra mus supančiame ore.

Anglies dioksidas gali padėti atskirti įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos, pumpuojant jį per kavos pupeles.

Metilo chloridas yra dujų rūšis, naudojama daugelyje įvairių pramonės šakų. Iš jo gaminami tokie produktai kaip šaldymo agentai ir tirpikliai.

Metileno chloridas yra cheminė medžiaga, padedanti pašalinti kofeiną iš kavos pupelių. Anksčiau šiam tikslui buvo naudojama kita cheminė medžiaga, vadinama benzenu, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ji yra kenksminga. Dabar įmonės paprastai naudoja metileno chloridą arba kitą saugią cheminę medžiagą – etilacetatą.

Dėl metilchlorido kyla tam tikrų ginčų, nes kai kurie žmonės mano, kad jo poveikis gali būti kenksmingas, jei jo bus daug.

Vyriausybė nusprendė, kad maži metileno chlorido kiekiai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 % likučių yra draudžiama.

Ar kava be kofeino jums sveika, ar ne, priklauso nuo jūsų sveikatos būklės ir ligos istorijos. Bekofeininė kava vis dar turi daugybę tokių pačių privalumų kaip ir įprasta kava, todėl jei norite atsisakyti kofeino, bet vis tiek gauti kavos teikiamų privalumų, kava be kofeino yra geras pasirinkimas. Kava be kofeino taip pat padeda žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Dar vienas geras pasirinkimas, jei norite kofeino, bet mažesnio jo kiekio, yra pusės kavos kava.

Taigi, ar turėčiau gerti kavą be kofeino?

Kavos be kofeino gėrimas turi ir gerų, ir blogų savybių. Viskas priklauso nuo to, kas geriausia jums ir jūsų sveikatai.

Kavos be kofeino gėrimas vietoj įprastos kavos turi tam tikrų privalumų. Kavoje be kofeino yra mažiau kofeino, todėl nėra tokios tikimybės, kad dėl jos jausitės nervingi ar negalėsite užmigti naktį. Ji taip pat turi antioksidantų, kurie gali būti naudingi jūsų sveikatai.

Kava be kofeino gali padėti jaustis budresniems ir mažiau pavargusiems.

Kai kurie žmonės yra jautresni kofeinui nei kiti. Jei geriate įprastą kavą, galite patirti neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, sutrikti miegas, jaustis nervingi arba pagreitinti širdies ritmą. Kavoje be kofeino yra mažiau kofeino, todėl ji gali būti geresnis pasirinkimas kofeinui jautriems žmonėms.

Kai kuriems žmonėms dėl kofeino gali sutrikti miegas, pagreitėti širdies plakimas ar atsirasti kitų sveikatos problemų. Kofeinas yra tam tikros rūšies narkotikas, dėl kurio galite labiau pabusti, daugiau šlapintis ir suaktyvėti skrandžio rūgščių veikla. Jei turite tokių problemų, kaip rėmuo ar sunku nueiti į tualetą, gerdami kavą be kofeino galite vis dar gauti kavos naudos be blogo kofeino poveikio.

Dėl kofeino žmonės gali jausti nerimą. Taip yra todėl, kad jis gali priversti žmones jaustis neramiai ir nervingai. Tačiau svarbu prisiminti, kad kava nesukelia nerimo, tačiau jau ir taip nerimaujantiems žmonėms ji gali jį sustiprinti.

Jei jaučiate nerimą ir geriate kavą, galite pabandyti pereiti prie kava be kofeino. Kavos gėrimas kartais gali sustiprinti nerimą, todėl kava be kofeino gali padėti pasijusti geriau.

Kai kurių žmonių organizmas į kavą reaguoja taip, kad jiems dažniau reikia eiti į tualetą. Mokslininkai vis dar tiria, kodėl taip atsitinka, bet atrodo, kad taip gali būti dėl to, kad kava turi vidurius laisvinantį poveikį. Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl turėsite patys išsiaiškinti, ar kava jus taip veikia.

Kavos be kofeino gėrimas turi ir tam tikrų trūkumų. Pirma, ji paprastai kainuoja brangiau nei įprasta kava. Be to, joje nėra tiek daug kofeino, o tai kai kuriems žmonėms patinka.

Kavoje be kofeino taip pat gali būti kofeino.

Kai kurios kavos be kofeino gaminamos su chemine medžiaga, vadinama metilchloridu, kuris taip pat randamas dažų valikliuose. Didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis gali turėti žalingą poveikį žmonių ir gyvūnų smegenims ir nervų sistemai.

Jei norite išvengti cheminės medžiagos metilo chlorido, būtinai patikrinkite perkamos kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava be kofeino, ant kurios nenurodyta, kaip ji buvo be kofeino, buvo pagaminta naudojant metilo chloridą.

Cholesterolis yra riebalų rūšis, esanti kraujyje. Kai kuriuose tyrimuose buvo nagrinėjama, ar kava be kofeino (kava be kofeino) turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme. Kai kurie žmonės teigia, kad kava be kofeino didina cholesterolio kiekį, tačiau kiti teigia, kad jokio poveikio nėra. Tyrimų rezultatai dar nėra aiškūs, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio kiekio, galite pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino jums tinka.

Patiko? Pasidalink

Leave a Reply